Lista posturi disponibile

Inginer Electric

Electrogrup, companie care activeaza la nivel national in domeniul infrastructurii energetice, de telecomunicatii si civile angajeaza Inginer Electric.

Aributiile principale vor fi:
Stabilirea solutiilor de alimentare si coordonarea lucrarilor de alimentare cu energie electrica;
Organizarea si conducerea activitatii echipelor care executa lucrari electrice;
Obtinerea avizelor si autorizatilor lucrarilor;
Intocmirea proiectelor tehnice pentru lucrari electrice pe joasa si medie tensiune, SCADA;
Intocmirea devizelor pentru lucrari electrice in programe specializate;
Intocmirea listelor de materiale pentru lucrari electrice.

Asteptam din partea candidatului sa detina:
Studii tehnice superioare de specialitate – electrotehnica / energetica;
Experienta anterioara relevanta (minim 3 ani);
Cunostinte bune de Autocad, Doclib, Windoc;
Buna cunoastere a limbii engleze;
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate la deplasari;
Responsabilitate, buna etica a muncii;
Abilitati de comunicare, de munca in echipa.

Oferim un pachet salarial competitiv, posibilităţi de dezvoltare profesionala, oportunitatea de a-ti construi o cariera si de a achizitiona abilitati transferabile.

Trimite CV

Inginer Proiectant Eplan

Electrogrup, companie care activeaza la nivel national in domeniul infrastructurii energetice, de telecomunicatii si civile angajeaza Inginer Proiectant. Rolul presupune intocmirea proiectelor de statii electrice: IT, MT, JT.

Principalele activitati:
- Culegerea datelor din teren necesare proiectului;
- Studierea si intelegerea cerintelor din caietele de sarcini;
- Realizarea proiectelor pe baza cerintelor beneficiarului si in conformitate cu normele in vigoare;
- Alegerea solutiilor optime din punct de vedere tehnic si economic;
- Colaborarea cu alte parti implicate in proiect (furnizori de echipamente, tablouri,etc.) pentru definitivarea solutiei proiectate in conformitate cu cerintele din caietul de sarcini si in concordanta cu normele in vigoare;
- Participare la avizarea proiectului in comisia beneficiarului final;
- Intocmirea jurnalelor de cabluri si a diagramelor de cleme;
- Intocmirea antemasuratorilor necesare ofertei financiare;

Competentele necesare pentru acest rol:
- Studii tehnice superioare de specialitate - electrotehnica / energetica;
- Experienta anterioara relevanta (minim 3 ani);
- Cunostinte softuri de proiectare : Eplan, Autocad;
- Cunostinte norme tehnice in vigoare in domeniul circuitelor secundare: normative, indreptare de proiectare, specificatii;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Permis de conducere categoria B;
- Responsabilitate, buna etica a muncii;
- Abilitati de comunicare, de munca in echipa.

Trimite CV

Project Manager - Constructii

Electrogrup, companie care activeaza la nivel national in domeniul infrastructurii energetice, de telecomunicatii si civile angajeaza Project Manager.

Responsabilitati:
- Intocmirea si urmarirea respectarii graficului de lucrari
- Urmarirea si controlul bugetului de cheltuieli
- Raportarea catre beneficiar si superior a stadiului lucrarilor si a bugetului
- Cooperarea cu seful de santier si personalul responsabil pentru a asigura fluidizarea lucrarilor
- Intocmirea situatiilor de lucrari catre beneficiar
- Rezolvarea eventualelor probleme aparute pe parcursul desfasurarii proiectului
- Cautarea/identificarea de posibili noi colaboratori pentru situatiile neprevazute aparute.

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic (constructii, instalatii)
- Experienta minim un proiect de antrepriza generala finalizat
- Constituie avantaj managerierea unui proiect in domeniul magazinelor retail
- Persoana comunicativa, cu abilitati de leadership
- Responsabilitate, buna etica a muncii

- Disponibilitate la relocare in functie de locatia proiectului
- Permis categoria B
- Cunostinte limba engleza
- Cunostinte MS Office, MS Project.

Trimite CV

Inginer Comercial

Electrogrup, companie care activeaza la nivel national in domeniul infrastructurii energetice, de telecomunicatii si civile angajeaza Inginer Comercial

Responsabilitati

  • Analizeaza documentatia pentru licitatii, oferte, RFQ/BOQ (eligibilitate, documentatie tehnica etc) si evalueaza participarea;
  • Intocmeste oferte financiare pentru licitatii, RFQ/BOQ sau oferte complexe;
  • Intocmeste si transmite oferte de pret pentru terti;
  • Inregistreaza cereri de oferte si licitatii in rapoartele interne
  • Intocmeste oferte tehnice
  • Introduce devize in Doclib si WInDoc

Cerinte

  • Negocieaza echipamente electrice pentru atingerea targetului de contractare
  • Studii superioare tehnice
  • Experienta in pregatirea ofertelor tehnice si financiare pentru licitatii constituie avantaj;
  • Cunostinte: Microsoft Office (Word, Excel, Outlook), Doclib, Windoc;
  • Cunostintele de SAP reprezinta avantaj.
  • Cunostinte de engleza la nivel avansat.

Trimite CV